Dożynki w Glisnem.

Dożynki w Glisnem.

W niedzielę 23 sierpnia mieszkańcy Glisnego świętowali doroczne Dożynki. Za plony ziemi dziękowano podczas uroczystej Mszy świętej, w czasie której został poświęcony wieniec dożynkowy, chleb i owoce ziemi.

Zostaliśmy zaproszeni przez Ks. Proboszcza Andrzeja Sawulskiego do Glisnego, aby razem z mieszkańcami świętować w VI Festynie Dożynkowym. Podczas uroczystej mszy dożynkowej kapela góralska „Zbyrcoka” przygrywała nam do śpiewanych pieśni kościelnych.

Prawdziwa radość z przeżywania uroczystości przeniosła się następnie na scenę obok kościoła, gdzie po raz kolejny mogliśmy zaprezentować tradycje pasterskie związane z wyrobem masła („Do Miry”). Przy wspólnym poczęstunku dzieliliśmy się wrażeniami i doświadczeniami z działalności zespołu z mieszkańcami Glisnego.

Konkursy zorganizowane przez miejscowych nauczycieli przyciągnęły całą naszą ekipę, która wiernie stawała w szeregach do kolejnych konkurencji, m.in. zbierania ziemniaków, łapania kury, rzucania patelnią, jazdy na taczkach, biegu przez skakankę w gumowcach. Niektórzy członkowie naszego zespołu pokonali nawet wieloletnich „mistrzów” tychże konkurencji.

Czuliśmy się tam znakomicie. Serdeczności i przyjęcia, jakie nam zgotowali parafianie, długo nie zapomnimy.

Na pewno do przyszłego roku…(znowu się u nich zjawimy;-))

Polub nas na Facebook'u