Złoty wieczór babiogórski

Bukowiańska scena dla podniesienia prestiżu dorocznej imprezy – Karnawału Góralskiego , który w tym roku odbył się już po raz 45 gości na deskach sceny Domu Ludowego przedstawicieli różnych regionów aby pokazać bogactwo kultury góralskiej. W tym roku w sobotę 11 lutego odbył się wieczór babiogórski. Jako przedstawiciela tego regionu organizatorzy zaprosili Zespół Regionalny „Zbyrcok” z Juszczyna.

Scena w Bukowinie Tatrzańskiej jest dobrze znana członkom zespołu. Odkąd zespół istnieje regularnie gości w Domu Ludowym biorąc udział w konkursach. Zespół bardzo lubi to miejsce i to nie tylko ze względu na nagrody jakie tam zdobywa, ale przede wszystkim ze względu na ogromną gościnność i życzliwość pracowników tego ośrodka. Podczas tego karnawału nie było inaczej. Pomimo ogromnych korków po trzech godzinach jazdy zespół dotarł na miejsce. Była jeszcze chwila na ustawienie się na scenie, krótkie przywitanie i ściany Domu Ludowego oraz scena zadrżały od babiogórskiego śpiewu i tańca. Gościem honorowym „Zbyrcoka” był burmistrz rodzimej gminy zespołu Pan Paweł Sala. Myślę, że mógł być dumny z występujących, bo zarówno tańce jak i śpiew były na najwyższym poziomie. Obyrki, siustany, zwojski czy polki porywały widzów. Najbardziej jak zwykle podobał się hajduk. Piosenki wywoływały uśmiech na twarzach zgromadzonych a czasami, szczególnie te z tęskną, rzewną nutą – łzy. Wspaniale reagująca publiczności niosła zespół jak na skrzydłach – mogli sięgać wyżyn. Godzinny występ zdawał się trwać kilka minut. Iście karnawałowa atmosfera.

Na tym jednak nie zakończyły się brawa dla „Zbyrcoka”, bo już następnego dnia okazało się, że grupa kolędnicza „Z rajem” zajęła pierwsze miejsce i zdobyła złotą rozetę. Jest to szóste z rzędu zwycięstwo grupy kolędniczej z Juszczyna podczas tego konkursu. Wielkie gratulacje.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polub nas na Facebook'u