Piknik rodzinny.

Piknik rodzinny.

W dniu 21 czerwca 2009 r. Zespół Szkół w Juszczynie zorganizował w naszej wsi Piknik Rodzinny, święto skupiające razem całe rodziny. Na tę okazję przygotowano wiele zabaw, konkurencji sportowych i występów dzieci, młodzieży i całych rodzin. Niestety  deszczowa pogoda przeszkodziła w przeprowadzeniu wielu imprez, a część z nich odbywała się w dolnym kościele.
W czasie trwania pikniku zaprezentowały się chór szkolny i parafialny, Gminna Orkiestra Dęta, a także Zespół Regionalny „Zbyrcok” i „Zbyrcocek”, który swoim występem podbił serca mieszkańców Juszczyna. To był szczególny sukces dla dzieci „Zbyrcocka”, które po raz pierwszy występowały przed publicznością. Ich żywy śpiew i taniec oraz naturalne zachowanie na scenie sprawiły wielką  radość całej widowni..
Dorośli członkowie „Zbyrcoka” też mogą cieszyć się z występu, w czasie którego zaprezentowane zostały tradycyjne tańce i pieśni babiogórskie. Najbardziej widowiskowy okazał się taniec hajduk, podczas którego odbyły się pokazy „sprawnościowo-zręcznościowe”  naszych górali.

Polub nas na Facebook'u