Babiogórska nuta niechaj w nas trwa

Małe rzeczy potrafią być czasami wielkie. Coś, co kiedyś było nie istotne, zwyczajne i codzienne teraz stanowi naszą tożsamość. Udowadniamy to każdego roku stając do zmagań w przeglądach kolędniczych tych wielkich – ogólnopolskich, jak i tych mniejszych – lokalnych. Czy trudno codzienność ocalić od zapomnienia? Akurat to pytanie zadajemy sobie już od kilku lat i staramy się jak możemy.

W tym sezonie oba nasze Juszczyńskie zespoły czyli „Zbyrcok” i Zbyrcocek” postanowiły po raz kolejny stanąć do zmagań konkursowych, a cała ta sprawa rozpoczęła od Powiatowego Przeglądu Grup Kolędniczych „Babiogórskie Podłazy”, który w tym roku odbył się w Lachowicach. Grupa dorosła przedstawiła inscenizację „Z turoniem” natomiast grupa dziecięca pokazała jak kiedyś chodziło się „Z szopką”. Przedstawione przez nich obrazy i wyśpiewane kolędy sprawiły, ze obie grupy zajęły pierwsze miejsca w swoich kategoriach otrzymując nominację na ogólnopolskie konkursy. I tak grupa dziecięca pojechała do Podegrodzia na Ogólnopolski Przegląd Dziecięcych Grup Kolędniczych „Pastuszkowe Kolędowanie”, który odbył się w lutym. Tutaj również „Zbyrcocek” sięgnął po najwyższy laur zdobywając pierwsze miejsce. „Zbyrcok” natomiast wziął udział w 42 Karnawale Góralskim w Bukowinie Tatrzańskiej, podczas którego odbył się Ogólnopolski Konkurs Grup Kolędniczych. Jest to najważniejszy i najbardziej prestiżowy konkurs w kraju. Tutaj okazało się, że „Zbyrcok” był najlepszy. Turoń widać faktycznie przynosi szczęście. Dowodem tego i jednocześnie docenieniem fantastyczniej gry aktorskiej naszych Panów jest pierwsze miejsce i zdobycie Złotej Rozety. Oba zespoły wystąpiły także na scenie w Żywcu w czasie „Godów Żywieckich” . Tutaj również grupa dorosła zdobyła pierwsze miejsce, natomiast grupa dziecięca drugie.

Czas kolęd to nie tylko konkursy ale także wspólne kolędowanie. Oba zespoły w pełnym składzie koncertowały w okolicznych parafiach. W tym czasie chyba najbardziej pamięta się o potrzebujących. Tak jak w poprzednim roku tak i w tym, Zespół 2 lutego dał koncert charytatywny w Więciórce, w czasie którego odbyła się kwesta dla Kacpra Raka, który urodził się z wrodzoną wadą serca. W tym roku Kacper nie mógł uczestniczyć w koncercie ponieważ przebywał w szpitalu. Nie mniej bardzo się cieszymy, że mogliśmy dla niego wystąpić.

Wszystkich, którzy chcą nas poznać bliżej zapraszamy na nasz profil na facebooku. Można nas tam posłuchać i zobaczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polub nas na Facebook'u